تعمیراتچی

10 برنامه های برتر پاکسازی در موبایل

پاکسازی برنامه ها و فایل های بلااستفاده خود از موبایل قطعا یک الزام نیست، ولی این که بتوانید هر از چند گاهی از شر چند تا از فایل ها و برنامه های اضافی خود راحت شوید نیز فکر بدی نیست. برنامه های پاکسازی، همیشه در گروه بیشترین دانلود های اپ استور و پلی استور بودند و هستند. این مسئله به این معناست که اندروید و همچنین سیستم عامل IOS همواره از برنامه های پاکسازی استفاده می کنند. این برنامه ها می توانند عملکرد موبایل شما را بهبود ببخشند، عمر باتری را افزایش دهند و به موبایل شما اجازه دهند تا یک نفس راحت بکشد! معمولا کاربران بعد از مدتی برایشان اعلانی می آید که می گوید فضای ذخیره سازی شما رو به اتمام است… این مشکل برای گوشی های اپل ملموس تر می باشد. حداقل کمک این برنامه ها به شما به تعویق انداختن این اخطار می باشد. در این مقاله به معرفی 5 برنامه ی پاکسازی برای اندروید و 5 برنامه ی پاکسازی برای IOS می پردازیم.

5 برنامه های برتر پاکسازی برای اندروید

1.SD Maid

SD Maid به شدت کم گرفته می شود! این برنامه برای تمیز کردن فایل های Junk به صورت بسیار عمقی شناخته شده است. برای این منظور، طیف گسترده ای از ابزار های مدیریت فایل را به کاربر ارائه می دهد. زمانی که کار این برنامه با Cache تمام شود، شما می توانید سراغ فایل های تکراری بروید یا فایل هایی که توسط برنامه هایی که قبلا نصب شده اند را پاکسازی کنید؛ این برنامه به شما اجازه می دهد تا اپلیکیشن های نصب شده را نیز مدیریت کنید. شما همچنین می توانید فرآیند پاکسازی را برای یک روز و زمان خاص برنامه ریزی کنید، ولی لازم به ذکر است که این قابلیت تنها در SD Maid Pro موجود می باشد.

2.Norton Clean

Norton با استفاده از اطلاعاتی که سالیان سال با آنالیز کردن فایل های Junk به دست آورده می تواند با دقت زیادی فایل های Junk را پاک کند. این برنامه ی پاکسازی به دنبال فایل های به جا مانده از برنامه های پاک شده، فایل های Cache و موارد دیگر می گردد. همچنین به کاربران اجازه می دهد که برنامه های از پیش نصب شده ای را که به ندرت استفاده می شود را پاک کنید. در کل می توان گفت که Norton Clean یک برنامه ی پاکسازی جامع است که با پاک کردن فایل های Junk باعث پیشرفت عملکرد موبایل شما می شود.

3.CCleaner

این برنامه ی پاکسازی موبایل نه تنها برای اندروید بلکه برای ویندوز و سیستم عامل Mac  یعنی برای کامپیوتر و لپ تاپ نیز شگفت انگیز است. شما با این برنامه می توانید Junk را پاک کنید، RAM موبایل خود را پاکسازی کنید و فضای بیشتری برای استفاده، بازسازی کنید. CCleaner به شما این اجازه را می دهد تا چند برنامه را همزمان پاک کنید. جدا از ویژگی های اساسی آن در حوزه پاکسازی، این برنامه اجازه مدیریت کردن استفاده از CPU، اپلیکیشن های مختلف، و RAM استفاده شده برای هر برنامه را به شما می دهد. تنها مشکل این برنامه تبلیغات درون برنامه ای آن می باشد و لازم به ذکر است که برخی ادعا دارند که CCleaner اطلاعات کاربران خود را بدون اجازه ذخیره می کند!

4.Files By Google

Files By Google یک برنامه کاربردی برای استفاده آسان و قابل اطمینان برای پاکسازی موبایل های اندروید است. در حالی که این برنامه Junk را پاک می کند، این برنامه به کاربران پیشنهاد می کند که عکس های قدیمی، اپلیکیشن های استفاده نشده و موارد دیگر را پاک کنند. این برنامه یک رابط کاربری راحت دارد که به کاربران برای مدیریت فایل ها و پوشه ها کمک می کند. در مورد پاکسازی، این برنامه قبل از تمام شدن فضای ذخیره سازی به کاربران پیشنهاد هایی مفیدی برای حذف برخی فایل هایی که به نظر اضافه می آیند را می دهد.

5.Go Speed

GO Speed یک برنامه پاک سازی کاربردی برای گوشی های اندروید است که ادعا می کند به دلیل عملکرد برنامه در زمینه کم کردن فرایند های پس زمینه و توقف برنامه هایی که به صورت پنهان فعالیت دارند از بقیه ی برنامه های پاکسازی 50 درصد بهتر عمل می کند. همچنین این برنامه یک ویژگی خاصی را دارد که فرق بین اپلیکیشن های بلا استفاده ی از پیش نصب شده و اپلیکیشن های مهم از پیش نصب شده را بر حسب تعاملات کاربران تشخیص می دهد.

 

5 برنامه های برتر پاکسازی برای IOS

 

1.Gemini Photos

با وجود یک دوربین قوی که در حال حاضر با هر iPhone جدید بهتر می شود، این موضوع که چگونه گالری تصاویر در موبایل شما می تواند با تصاویر تکراری و مشابه پر شود کاملا قابل درک است. خوشبختانه Gemini Photos می تواند گالری شما را اسکن کند و به شما در تصمیم گیری این که کدام عکس ها را حذف کنید و کدام تصاویر را نگه دارید کمک کند. Gemini Photos همچنین می تواند ویدیو ها و عکس های تاری که در حافظه موبایل شما انباشته شده اند را اسکن کند.

2.Cleaner Pro

این که لیست مخاطبین حجم زیادی از حافظه گوشی شما را اشغال نمی کنند صحیح است اما دیدن مخاطبین تکراری و قدیمی در لیست میتواند بی فایده و تا حدی اذیت کننده نیز باشد. Cleaner Pro از طریق اسکن کردن لیست مخاطبین، مخاطبین تکراری شما را شناسایی می کند و به شما کمک می کند که آن ها را یا ترکیب کنید و یا پاک کنید. این برنامه برای کسانی که به دلیل سیم کارت عوض کردن دارای چند لیست از مخاطبین هستند به شدت پیشنهاد می شود.

3.Smart Cleaner

اگر به صورت سطحی نگاه کنیم، کاری که Smart Cleaner انجام می دهد آسان است. این برنامه ی پاکسازی به شما کمک می کند تا از شر تصاویر و مخاطبین تکراری خلاص شوید، اما علاوه بر این ویژگی کار های دیگری نیز می تواند انجام دهد. جدا از حذف یا ادغام فایل ها یا مخاطبین تکراری، این برنامه ی پاکسازی به شما کمک می کند تا راحت تر عکس ها، ویدیو ها و مخاطبین خود را سازماندهی کنید.

4.CleanFox

بیشتر کاربران از ایمیل های تبلیغاتی و به اصطلاح Spam بیزارند. این که هر روز ایمیل های دریافتی شما مملو از اسپم و ایمیل های بی مورد باشد که ارزش خواندن ندارند، یک واقعیت است. خوشبختانه برنامه ی پاکسازی CleanFox به سرعت ایمیل های شما را مرتب می کند و تشخیص می دهد که کدام ایمیل را پاک کند و از کدام سرویسی که به شما ایمیل می زند، اشتراک شما را قطع کند.

5.Cinder

اگرچه برنامه های پاکسازی دیگری در این لیست وجود دارند که به شما این امکان را می دهند تا مخاطبین خود را مرتب کنید ولی فرق Cinder با بقیه برنامه ها در استفاده آسان و روان آن است. اگر احساس می کنید که لیست مخاطبین شما به شدت شلوغ شده و می خواهید آن هایی که بلا استفاده هستند را حذف کنید این برنامه به راحتی این امکان را در اختیار شما قرار می دهد. Cinder لیست مخاطبین شما را اسکن می کند و هر مخاطب را یک به یک به شما نشان میدهد و شما میتوانید با کشیدن صفحه به سمت چپ و راست انتخاب کنید که مخاطب مورد نظر را نگه دارید و یا حذف کنید.

کدام برنامه بهترین گزینه است؟

این که کدام یک از برنامه های ذکر شده در بالا را انتخاب کنید کاملا بستگی به خودتان و سلیقه خودتان دارد. تمامی نرم افزار های بالا تست شده می باشند و همه در حد آزادسازی فضای گوشی شما می توانند کمک بسزایی به شما برسانند.

 

خروج از نسخه موبایل